Youtube Instagram Facebook

Novinky

Vojtěch Štajf na startu pražského závodu automobilů do vrchu
01.10.2020

Jezdec Racing21 Klokočka Volkswagen týmu Vojtěch Štajf se rozhodl zúčastnit nedělního programu letošního osmého závodu automobilů do vrchu seriálu EDDA Cup na trati Zbraslav – Točná, a to se svým vozem Polo GTI R5. V rámci tradičního a populárního seriálu „vrchařů“ se jedná o premiérový start tohoto soutěžního speciálu.

Současná situace s pořádáním automobilových soutěží v rally vedla zkušeného českého jezdce Vojtěcha Štajfa k rozhodnutí startovat v nedělním programu závodu automobilů do vrchu EDDA Cup. Ten se koná již o tomto víkendu na trati mezi Zbraslaví a Točnou, tedy na území hlavního města Prahy.

Jedná se o vůbec první start Štajfa s vozem Polo GTI R5 mimo tratě automobilových rally soutěží a současně o premiéru tohoto soutěžního speciálu z dílen Volkswagen Motorsport v poháru závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Původně měl Vojtěch Štajf startovat v tomto závodě se svým historickým vozem, avšak nakonec se rozhodl příjemně překvapit nejen pořadatele, ale i četné příznivce této tradiční motoristické disciplíny. Nedělní start Štajfa s tímto rally speciálem specifikace R5, který spadá do vrchařské závodní kategorie E+2000, je tak bez pochyby oživením celého startovního pole čítajícího 90 jezdců. Závodní trať mezi Zbraslaví a Točnou má délku 2200 metrů.

„K možná trochu překvapivému rozhodnutí startovat na téhle trati právě se svým Polem GTI R5 jsem se s týmem Racing21 nakonec rozhodl z několika důvodů. Tím hlavním je fakt, že fanoušci rally neměli letos moc příležitostí vidět nás na tratích a bohužel i nad pořádáním dalších podniků českého šampionátu v rally visí vlivem koronavirových opatření velký otazník. Chtěl bych jim to tedy tímto nedělním startem tady v Praze alespoň trochu vynahradit. Je také pravda, že jsme letos moc kilometrů nenajeli a závod nám tak poslouží i jako test pro další optimalizaci v nastavení našeho vozu. Roli v mém rozhodnutí samozřejmě hrála i skutečnost, že trať tohoto závodu dobře znám, neboť se na stejném místě jela před dvěma roky rychlostní zkouška Pražského Rallysprintu. Takže se na tohle klání moc těším a věřím, že si to s fanoušky motorsportu pořádně užijeme,“ vysvětlil své překvapivé rozhodnutí jezdec Vojtěch Štajf.

Více informací o závodě EDDA Cup Zbraslav – Točná na: http://www.edda.cz/mscrdovrchu/

Vojtěch Štajf na startu pražského závodu automobilů do vrchuVojtěch Štajf na startu pražského závodu automobilů do vrchuVojtěch Štajf na startu pražského závodu automobilů do vrchuVojtěch Štajf na startu pražského závodu automobilů do vrchuVojtěch Štajf na startu pražského závodu automobilů do vrchu

Zobrazit ostatní novinky ?

RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda

Partneři

RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda

Změna nastavení cookies
Copyright © 2016-2022, RACING21, Všechna práva vyhrazena, Created by UPFRONT