Youtube Instagram Facebook
Soutěžní tým Racing21 založili v roce 2015 matematik Karel Janeček
a soutěžní jezdec Vojtěch Štajf.


Soutěžní tým Racing21 založili v roce 2015 matematik Karel Janeček a soutěžní jezdec Vojtěch Štajf.

Novinky

Vítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titul
27.9.2021

Zcela zasloužené vítězství v klasifikaci skupiny 2 i třídy C3 seriálu FIA European Historic Rally Championship na náročně trati třiatřicátého ročníku italské Rallye Elba Storico obohatilo bodové konto reprezentační posádky týmu ACCR Racing21 Vojtěcha Štajfa a Vladimíra Zelinky. Jejich boj o evropský titul se tak přesouvá do poslední fáze letošního šampionátu.

Devět rychlostních zkoušek o celkové délce 133 kilometrů prověřilo na velmi technické a tím i náročné trati Rallye Elba Storico přes stovku soutěžních posádek za poměrně stálého podnebí panujícího na středomořském ostrově Elba. Soutěž se jela o uplynulém víkendu ve třech dnech poté, co ve čtvrtek absolvovali jezdci se svými soutěžními vozy pouze jeden krátký úvodní měřený úsek. A zatímco v pátek změřili účastníci své síly na třech rychlostních zkouškách, sobotní velké finále bylo ve znamení bojů na pěti měřených úsecích.

Právě úvodní rychlostní zkouška české soutěžní posádce vyšla. Štajf se Zelinkou jedoucí opět s vozem Opel Kadett C GT/E v ní zvítězili a vytvořili si časový odstup od své konkurence. Druhý soutěžní den však pro ně nezačal dobře, když na druhé rychlostní zkoušce s délkou přes 27 kilometrů ztratili přibližně půl minuty vlivem obavy o možnou ztrátu účinnosti brzd jejich vozu. Po rutinní kontrole v servisu však opět pokračovali ve velmi kvalitních časech s cílem zůstat po pátku celkově mezi trojicí nejrychlejších posádek skupiny 2 seriálu EHRC. Sobotní etapa však byla pro Vojtěcha Štajfa zcela famózní jízdou k nejvyšší příčce v cíli. Významnou roli na této cestě sehrála také správná volba pneumatik, a to umožnilo vyhrát české posádce čtyři rychlostní zkoušky z posledních pěti. Závěrečným dnem Rallye Elba Storico se tak Štajf se Zelinkou propracovali do jejího vedení v celkové klasifikaci EHRC skupiny 2 a zvítězili také ve své třídě C3.

„Byla to nádherná soutěž! I když připouštím, že pro nás s Vláďou velmi náročná. Už seznamovací jízdy, které absolvujete velmi pomalu kvůli velkému provozu na úzkých silničkách, ukázaly náročnost této ostrovní tratě. Řízení našeho závodního vozu je pak fyzicky náročnější, neboť Opel nemá posilovač řízení. V první noční erzetě jsme začali dobře, ale v pátek ráno na dlouhém měřeném úseku jsem nejel s takovým nasazením, takto dlouhou a technickou zkoušku jsem s historikem totiž jel poprvé a nevěřil jsem, že brzdy jsou schopné vydržet plné tempo. To nás bohužel stálo čas, na některé soupeře jsme tu ztratili i půl minuty a bylo jasné, že budeme muset pořádně přidat. Od další zkoušky jsme se ale rychle vrátili do hry a dařilo se nám náskok soupeřů stahovat a vyhrávat vložky,“ zhodnotil první část soutěže Vojtěch Štajf a dodal: „V sobotních pěti erzetách jsem nedělal chyby, zvolili jsme na každou zkoušku správnou kombinaci pneumatik Pirelli P7 Corsa Classic a proto jsme až na jednu výjimku nedali soupeřům v naší skupině šanci. Z tohoto vítězství, za které děkuji celému týmu Racing21, naším partnerům i Autoklubu ČR, máme s Vláďou velkou radost. Bylo vydřené a zasloužené. Boj o evropský titul se tedy přesouvá na další soutěž do Švýcarska. Moje bodové propočty potvrzují, že ve zbývajících soutěžích šampionátu nebudeme mít prostor pro zaváhání. My to ale určitě nevzdáme.“

Vítězství Vojtěcha Štajfa s Vladimírem Zelinkou v klasifikaci EHRC skupiny 2 i třídy C3 na letošní Rally Elba Storico tak symbolicky navázalo na historický reprezentační úspěch manželů Trajboldových, kteří zde triumfovali v absolutním pořadí v letech 1996 a 2000.

Dalším startem posádky Štajf – Zelinka v seriálu FIA European Historic Rally Championship bude Rallye International du Valais, která se koná ve Švýcarsku ve dnech 21. – 23. října 2021.

Vítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titulVítězné ostrovní tažení zachovalo šanci na titul

Zobrazit ostatní novinky ?

RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda

Partneři

RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda

Změna nastavení cookies
Copyright © 2016-2022, RACING21, Všechna práva vyhrazena, Created by UPFRONT