Youtube Instagram Facebook
Soutěžní tým Racing21 založili v roce 2015 matematik Karel Janeček
a soutěžní jezdec Vojtěch Štajf.


Soutěžní tým Racing21 založili v roce 2015 matematik Karel Janeček a soutěžní jezdec Vojtěch Štajf.

Novinky

RALLYE ŠUMAVA KLATOVY 2016: VE ZNAMENÍ SBÍRÁNÍ ZKUŠENOSTÍ
2.5.2016

• První etapa: Hledání rytmu a sžívání se s novou technikou poprvé v ostré soutěži
• Druhá etapa: Prasklá spojovací tyč řízení po drobné chybě vyústila v odstoupení
• Za necelý měsíc Racing 21 opět na startu Mistrovství ČR při Rallye Český Krumlov

Nový závodní tým Klokočka ŠKODA Czech National Team projektu Racing 21 vstoupil do své premiérové sezony soutěží Rallye Šumava Klatovy. Zatímco první etapu posádka Štajf – Rajnoha zakončila na solidním 12. místě absolutně, ve druhém dni vyřadila vůz ŠKODA Fabia R5 z boje poškozená spojovací tyč řízení. Nedokončená soutěž sice představuje pro jezdce i tým zklamání, výborné dojmy z fungování a nastavení vozu stejně jako perfektní práce týmu slibují čtyři týdny před druhou soutěží – Rallye Český Krumlov – zajímavou bitvu o první desítku absolutního pořadí.

„Přípravám na první soutěž sezóny věnoval celý tým velké úsilí. Sám jsem se poslední měsíc téměř nezastavil a kromě dvou testování jsem řešil ještě mnoho organizačních záležitostí. Přesto jsem se před startem cítil jistě a odhodlaně. První etapu jsem jel s takovou rezervou, abych dokázal poznávat auto a nevyvolával jsem si krizové situace. To se mi kromě mnou nezaviněné chvíle, kdy jsem na první rychlostní zkoušce málem narazil do vozu Jana Jelínka, když zůstal stát napříč silnice za zatáčkou, dařilo až do pátečního cíle. V sobotu ráno jsme se s Františkem rozhodli přidat na tempu a zřejmě to bylo ještě brzy. Návyky na produkční vůz mám v sobě stále příliš zakořeněné a Fabia R5 reaguje poněkud odlišně. I když jsme si na Šumavu neplánovali konkrétní umístění, chtěl jsem dojet až do cíle a co nejvíc se s vozem naučit. To se nám bohužel nepovedlo, alespoň ale nemáme vozidlo poškozené. Kilometry z nedokončené soutěže tak věnujeme dalšímu testování, abychom byli pro reparát na druhém podniku sezóny co nejlépe připraveni. Chtěl bych poděkovat všem našim partnerům a také fanouškům za pozitivní ohlasy na naši jízdu. Dodává mi to po této sice malé, ale podstatné chybičce odhodlání do další fáze učení se s novou technikou,“ tak okomentoval své premiérové účinkování v Mistrovství České republiky v rallye 2016 pilot speciálu ŠKODA Fabia R5 dealerského týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team Vojtěch Štajf. Se svým tradičním navigátorem Františkem Rajnohou sice první soutěž s novou technikou nedokončili, před zraky spoluzakladatele závodního projektu Racing 21 Karla Janečka ale zejména první den bojovali statečně a na sklonku první etapy panovala s časy vzhledem k okolnostem první ostré soutěže spokojenost - ztráta Vojty na průběžného i pozdějšího celkového vítěze Jana Kopeckého byla v pátek méně než 1,5 sekundy na kilometr.

A protože rallye je boj o čas a každý závodník chce být co nejrychlejší, zkusila posádka Štajf – Rajnoha zrychlit a posunout Fabii R5 Klokočka ŠKODA Czech National teamu výš v pořadí a atakovat první desítku. Po efektním průjezdu pravotočivou zatáčkou na RZ6-Strašínská sice diváci aplaudovali, pravé přední kolo vozu se ale dostalo do kontaktu s „protikatovací“ zábranou a rána od betonového jehlanu poškodila spojovací tyč řízení. „S Františkem jsme byli rozhodnuti přidat a posunout se s časy nahoru, do odbočky asi 3 km po startu první sobotní zkoušky jsem auto poslal smykem a jeho reakce na vytahaném štěrku mne trochu překvapila. Počítal jsem s tím, že se předek více na výjezdu sveze, Fabia ale zahnula jak po kolejích a tak jsem zavadil o betonovou zábranu na krajnici, přestože jsem o ní měl v rozpisu poznámku. Čekal jsem defekt pneumatiky, ale pneumatika Pirelli vydržela. Zato se nám ohnula spojovací tyč řízení, volant byl nakřivo, auto začalo trochu plavat, ale vypadalo to, že zkoušku dokončíme. Bohužel asi čtyři kilometry před jejím cílem spojovačka praskla, vzpříčilo se kolo a auto se stalo neovladatelným. Přestože jsme si náhradní díl vezli v autě a dokázali spojovačku vyměnit, po více než dvaceti minutách ztráty nemělo cenu dál v soutěži pokračovat, protože bychom byli stejně vyloučeni pro překročení časového limitu,“ zklamaně popsal události odstoupení samotný jezdec. „Je mi to líto, časy z pátečního večera byly pozitivní, s autem se mi jede moc hezky, jen s ním ještě úplně neumím jet dost rychle. V učení s novou technikou budeme pokračovat na Krumlově, kde doufám, že se posuneme výš a napodruhé závod dokončíme,“ zhodnotil Vojtěch Štajf vystoupení na Šumavě a zároveň pozval ke druhému podniku Mistrovství České republiky 2016, kterého se posádka Štajf – Rajnoha v barvách Klokočka ŠKODA Czech National teamu zúčastní opět s vozem ŠKODA Fabia R5. Rallye Český Krumlov se uskuteční poslední květnový víkend v termínu 27.-28. 5., když první etapu otevře divácky atraktivní speciálka na výstavišti v Českých Budějovicích, kde se očekává i přítomnost prezidenta FIA Jeana Todta.

Libor HLISNIKOVSKÝ, media manažer týmu

RALLYE ŠUMAVA KLATOVY 2016: VE ZNAMENÍ SBÍRÁNÍ ZKUŠENOSTÍRALLYE ŠUMAVA KLATOVY 2016: VE ZNAMENÍ SBÍRÁNÍ ZKUŠENOSTÍRALLYE ŠUMAVA KLATOVY 2016: VE ZNAMENÍ SBÍRÁNÍ ZKUŠENOSTÍRALLYE ŠUMAVA KLATOVY 2016: VE ZNAMENÍ SBÍRÁNÍ ZKUŠENOSTÍ

Zobrazit ostatní novinky ?

RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda

Partneři

RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda RACING 21: Partneři - Škoda WRC, rally, team, Štajf, Ehlová, Racing 21, závodník Škoda

Změna nastavení cookies
Copyright © 2016-2022, RACING21, Všechna práva vyhrazena, Created by UPFRONT